Ślub w plenerze

 

Jak mówi stare powiedzenie: „Masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie”, a Twoja ceremonia ślubna na świeżym powietrzu może sprawić lub zepsuć dzień ślubu. Od wyboru idealnej lokalizacji do ustawienia idealnego miejsca na przyjęcie i zakwaterowanie na miejscu, oto kilka wskazówek dotyczących planowania ślubu w plenerze, który zadziwi Twoich gości i pozostawi ich pragnących więcej

Temat ślubu i lokalizacja

Wybór tematu: Ważne jest, aby zdecydować się na temat swojego ślubu, który będzie wiązał wszystko razem i sprawi, że poczujesz się jak jedno spójne wydarzenie. Może to być wszystko, od określonego schematu kolorów do ogólnego uczucia lub emocji, które chcesz przekazać.

Lokalizacja imprezy: Chociaż może być kuszące, aby wybrać najpiękniejsze miejsce na swoim podwórku lub w ogrodzie, ważne jest, aby rozważyć, ile miejsca będziesz miał dla gości i dostawców. Jeśli planujecie ślub docelowy i macie tylko jeden dzień, aby wszyscy mogli się razem przygotować przed ceremonią, upewnijcie się, że jest wystarczająco dużo czasu, aby wszyscy mogli się przygotować jednocześnie. Ślub w plenerze jest zawsze popularnym wyborem dla narzeczonych, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich. Z mnóstwem pięknej naturalnej scenerii do wyboru, łatwo jest zrozumieć, dlaczego tak wiele osób przyciąga ta opcja. Ale jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o ceremonii ślubnej na świeżym powietrzu.

Pogoda w czasie ślubu

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest pogoda. Nawet jeśli bierzesz ślub wiosną lub latem, powinieneś spodziewać się deszczu w pewnym momencie w ciągu dnia. Nie oznacza to, że nie możecie mieć ślubu na świeżym powietrzu, upewnijcie się tylko, że jest plan awaryjny na wypadek złej pogody. Jeśli bierzesz ślub jesienią lub zimą, upewnij się, że istnieje plan awaryjny na wypadek deszczu. Temperatura jest następną rzeczą, o której należy pomyśleć. Jeśli jest zbyt gorąco, możecie rozważyć wzięcie ślubu na zewnątrz wcześnie rano, zanim zrobi się zbyt ciepło. Jeśli na zewnątrz jest zbyt zimno, zawsze można wynająć krytą przestrzeń i tam zorganizować ceremonię zamiast na zewnątrz.

Profesjonalna organizacja

Rozważcie wynajęcie profesjonalnego organizatora imprez, który pomoże Wam we wszelkich kwestiach logistycznych przed i w trakcie dnia ślubu. Obejmuje to zamówienie tortu weselnego, rezerwację miejsca i zatrudnienie dostawców do ustawienia stołów i krzeseł. Planista może również pomóc Ci znaleźć fotografa, który uchwyci wszystkie te cenne chwile z Twojego wielkiego dnia.