Jakie są powikłania chorób serca

Choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci na świecie, co roku pochłaniają 17,3 miliona istnień ludzkich. Niektóre powikłania tej choroby obejmują zakrzepy krwi i arytmie, które mogą być śmiertelne. Inne powikłania to niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego, miażdżyca tętnic i różne rodzaje chorób serca. W takiej sytuacji kardiolog prywatnie Chorzów może Ci pomóc.

Choroby serca to poważna sprawa

Choroby serca mają również negatywny wpływ na jakość życia osób na nie cierpiących, ponieważ często upośledzają ich zdolność do pracy lub chodzenia. Zwiększa również prawdopodobieństwo, że w ciągu swojego życia rozwinie się u nich demencja lub choroba Alzheimera. Choroby serca są główną przyczyną śmierci. Istnieje wiele powikłań, do których może prowadzić choroba serca, ale trzy najczęstsze to choroba wieńcowa, zawał serca i zastoinowa niewydolność serca. Istnieje większe ryzyko choroby wieńcowej, jeśli masz niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi lub wysokie trójglicerydy. Osoba z niewydolnością serca może odczuwać duszność lub obrzęk kostek i nóg. Osoba po zawale serca może odczuwać ból w klatce piersiowej lub duszność.

Prywatni lekarze, jak kardiolog prywatnie Chorzów są drodzy i tylko mniejszość może sobie na nich pozwolić. Jednak prywatni lekarze zapewniają lepszą jakość opieki niż lekarze publiczni, a także szybszą opiekę.

Powikłania chorób serca są spowodowane zwężeniem naczyń krwionośnych dostarczających krew do serca. Może się to zdarzyć w wyniku gromadzenia się blaszek miażdżycowych w tętnicach w miarę upływu czasu.

Zwężenie ogranicza przepływ krwi i może ostatecznie doprowadzić do dusznicy bolesnej (ból w klatce piersiowej) lub zawału serca. Poza tym istnieją inne powikłania, takie jak zastoinowa niewydolność serca, choroba zastawek i arytmia (nieregularne bicie serca).

Choroby serca są główną przyczyną śmierci kobiet i mężczyzn

Choroby serca mogą być spowodowane kombinacją czynników związanych ze stylem życia, a także dziedziczeniem genetycznym. Czynniki ryzyka związane ze stylem życia obejmują palenie tytoniu, otyłość, wysoki poziom cholesterolu, brak ruchu i stres. Mogą one również prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, które jest jednym z głównych czynników ryzyka chorób serca.

Osoby z chorobami serca często doświadczają depresji, ponieważ stale martwią się o swój stan, co z kolei może prowadzić do innych problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak lęk lub wahania nastroju.

Prywatni lekarze kardiolog prywatnie Chorzów oferują bardziej spersonalizowaną opiekę, gdy pacjent płaci za ich usługi. W przeciwieństwie do szpitali publicznych, gdzie pacjentów często przyjmuje rotacyjna obsada lekarzy, prywatni klinicyści spędzają więcej czasu z pacjentami i oferują większą elastyczność w zakresie dostępnych rodzajów leczenia.