Dywany z długim włosiem

Dywany o długim runie często nazywany jest „shag” lub „fryz” w zależności od sposobu produkcji (styl saksoński to często wełna, a fryz to często wełna perska).

Domowe dywany — idealnie nadają się do domu

Dywany z długim włosiem to świetny wybór do każdego pomieszczenia w domu. Dzięki szerokiej gamie kolorów, rozmiarów, stylów, wzorów i faktur, znajdziesz idealny dywan z długim włosiem, który będzie pasował do Twojego stylu. Warto wiedzieć, że to dywany najwyższej jakości. Są wytrzymałe i trwałe, więc nie będziesz musiał się martwić o ich wymianę przez długie lata.

Dywany z długim włosiem są droższe niż inne rodzaje dywanów, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości włókien i nie zużywają się tak łatwo z upływem czasu, jak mniej trwałe dywany. Jednak jeśli chcesz mieć coś pięknego i trwałego do swojego domu, to jest to warte więcej niż cena!

Dywany, które wyglądają świetnie

Dywany są z materiałów syntetycznych, dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu i trwałe. Można je łatwo zamontować w domu lub w biurze za pomocą specjalistycznego sprzętu. Są również łatwe w pielęgnacji, ponieważ są odporne na plamy i zużycie. Są to wszystkie rodzaje dywanów o długim runie. Występują w różnych kolorach, w tym beżowym, czarnym, białym i szarym, dzięki czemu możesz wybrać ten, który idealnie wkomponuje się w wystrój Twojego wnętrza. Są one doskonałym wyborem, jeśli chcesz nadać swojemu pomieszczeniu elegancki wygląd. Dywany z długim włosiem będą pasować do większości wnętrz i przestrzeni.

Jak wybrać dywan o długim runie?

Runo dywanu to grubość włókien, z których składa się nowy dywan. Grube dywany mają grubsze włókna, co oznacza, że mniej energii jest odbijane, gdy stąpamy po nich stopami. Dywany błyszczące mają cieńsze włókna, odbijają światło i dlatego są wygodniejsze, ale bardziej podatne na starzenie. Grubość wpływa również na to, jak szybko dźwięk jest pochłaniany podczas chodzenia po nim.

Dywany z długim włosiem są uniwersalnym pokryciem podłogi

Często stosowany w salonach, sypialniach i przedpokojach, jeden dywan może skutecznie pokryć dużą powierzchnię bez ryzyka potknięcia się o niego osób chodzących lub poruszających się na wózku inwalidzkim. Dywany są również łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Brud i zanieczyszczenia można usunąć miotłą bez naruszania innych części wykładziny. Wykładziny można również usunąć i zastąpić nowymi w przypadku szybkich napraw, podobnie jak fototapety czy meble. Dywan długi włos to styl i piękno jednym słowem idealnie wkomponują się w wystrój każdego mieszkania.